Emocje są jak dzikie konie ... trudno je okiełznać.

Zajmiemy się badaniem rodzajów emocji ludzkich i ich wpływu na nasze codzienne życie, samopoczucie oraz wygląd. Interesują nas interakcje pomiędzy ludźmi -"zaraźliwość" dobrych i złych emocji.

O regionie

nasz regionGmina Duszniki, na terenie której mieszkamy to gmina rolnicza w powiecie szamotulskim, położona w centrum województwa wielkopolskiego. Zamieszkuje ją około 9 tyś osób. Gmina składa się z 20 mniejszych miejscowości - nasz grupa reprezentuje Duszniki, Sędziny i Sędzinko. Okolice Dusznik zamieszkane były już w okresie przedhistorycznym - w czasach piastowskich znajdowało się tu kilka grodów W połowie XX wieku powstała legenda, że nazwa Duszniki związana jest ze środowiskiem przyrodniczym - pochodzi od dusznego powietrza, wynikającego z obecności bagien w pobliskim lesie lub też wg innej wersji od ducha - którego potomka można spotkać w okolicach Urzędu Gminy przy okazji ważnych świąt (jest maskotką gminy).
W Dusznikach, jak na centrum gminy przystało znajduje się wiele obiektów użyteczności publicznej, zabytków, urzędów, szkół, obiektów sportowych i rekreacyjnych. Zapraszając do Dusznik załączamy dla Was mapkę, żeby łatwiej było trafić do tych miejsc. Przyjedziecie?

O projekcie

Tematem naszego projektu są emocje. Każdy z nas codziennie doświadcza jakiś emocji: pozytywnych - takich jak radość, euforia czy miłość lub negatywnych - takich jak złość, rozpacz czy zazdrość. W naszym wieku nie zawsze potrafimy sobie z nimi radzić, dlatego twierdzimy za Paulo Coelho, że „Emocje są jak dzikie konie i trudno je czasem okiełznać”. Uważamy, że przeżywanie emocji jest cenne, ponieważ pozwala na poznanie człowieka, takim jakim jest naprawdę. W naszym projekcie zajmiemy się badaniem rodzajów emocji, ich wpływu na samopoczucie i wygląd człowieka a przede wszystkim interakcje z innymi ludźmi. Będziemy badać emocje statystycznego ucznia naszej szkoły, ale zajmiemy się też dorosłymi, którzy wykonują różne zawody. Nasze badania poprzemy poglądami autorytetów w dziedzinie psychologii, terapeutów, lekarzy, kosmetologów, duchownych, aktorów itd. Mamy w planie wywiady, eksperymenty i ankiety. O efektach naszych działań będziemy Was informować na tej stronie. Zapraszamy do czytania!
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon