• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
    ekoprąd wykręcamy wolty

Ekoprąd - wykręcamy wolty!!!

Ponieważ lubimy rowery ale jeszcze bardziej lubimy komórki i tablety, zamierzamy nasze pasje połączyć. Kluczem będzie zielony prąd czyli ekoprąd. Mamy zamiar go wytwarzać za pomocą prądnicy rowerowej naszego pomysłu, a potem to już podłączamy do roweru telefon, tablet i inne nasze ulubione elektroniczne zabawki i ruszamy. Zdobywamy przestrzeń, pokonujemy trudności, a w drodze produkujemy prąd i o tym właśnie jest nasz projekt. Jeśli macie podobne pasje - zapraszamy.

O regionie

nasz regionCzacz to wieś sołecka licząca około 1300 mieszkańców i znajdująca się w gminie Śmigiel powiat Kościan przy trasie E-5 Poznań – Wrocław. Położona na nizinie przez którą przepływa rzeka Samica. Czacz to piękna wielkopolska wieś, która ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, zabytków architektonicznych. Posiada bogatą historię, która warto poznać. Krajobraz ukształtowany działalnością lądolodu skandynawskiego , który w okresie plejstocenu nasunął się od północy tworząc pagórki moreny czołowej i równiny moreny dennej. Rzeźba terenu jest urozmaicona przez charakterystyczne liczne pagórki. Dolina rzeki Samicy i obszar brzegowy zbiornika wodnego Wonieść są naturalną ostoją flory i fauny. Okolice Czacza są więc atrakcyjnymi terenami turystycznymi przez, które przebiegają liczne szlaki turystyczne, trasy rowerowe dostarczające turystom moc wrażeń.

O projekcie

Celem naszego projektu jest zbudowanie prądnicy rowerowej, która będzie mogła zasilać telefon komórkowy, tablet i oświetlenie. W ten sposób będziemy mobilizować naszych kolegów i koleżanki, rodziców, ale i nas samych do aktywnego spędzania wolnego czasu. Opracujemy trasy rowerowe po regionie powiatu kościańskiego. Nasz pomysł polega on na wykonaniu generatora prądu, który w przyszłości zastąpi tradycyjne rowerowe dynama, a jednocześnie będzie miał szerokie zastosowania w turystyce rowerowej. Nasze innowacyjne rozwiązanie jest prototypem i mamy nadzieję że zadziała, a jeśli tak, to mamy zamiar zainteresować nim przemysł i być może nawet na tym zarobić.
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon