MATEMATYKA W RYKU SILNIKA

Celem projektu jest ukazanie życiowej użyteczności wiedzy matematycznej, rozwój zainteresowań szkolnych i pozaszkolnych, których efektem jest zbudowanie modelu motocykla. Projekt jest zgodny z zainteresowaniami uczniów, którzy pasjonują się motoryzacją. Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy, posiadają i jeżdżą skuterami, quadami, motocyklami o małej pojemności silnika, dlatego chętnie chcieliby poznać budowę maszyn prostych i zbudować wymarzony motocykl. Projekt poszerza wiedzę w zakresie matematyki, fizyki, techniki, marketingu, rozwija wyobraźnię przestrzenną, uczy samorządności, skłania do twórczego i poznawczego myślenia oaz dzielenia się wiedzą.

O regionie

nasz regionBudzyń - wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie chodzieskim, w gminie Budzyń. Wójt gminy Budzyń - Marcin Sokołowski. Powierzchnia 207,61 km2, wysokość 100 - 110 m n. p. m. Ludność wg. danych z 26 czerwca 2008 roku - gminę zamieszkiwało 8468 osób. Gęstość 39,5 osób/km2. Gmina Budzyń stanowi 30,5% powierzchni powiatu chodzieskiego. Na terenie gminy znajduje się 16 wsi w tym 13 sołectw: Budzyń, Brzekiniec, Bukowiec, Dziewoklucz, Grabówka, Kąkolewice, Niewiemko, Nowa Wieś Wyszyńska, Nowe Brzeźno, Ostrówki, Podstolice, Popielno, Prosna, Sokołowo Budzyńskie, Wyszynki, Wyszyny.

O projekcie

Projekt „Matematyka w ryku silnika” koncentruje się wokół motoryzacji. Głównym celem projektu jest ukazanie życiowej użyteczności wiedzy matematycznej, rozwój zainteresowań szkolnych i pozaszkolnych oraz przygotowanie do kształcenia i samokształcenia się w przyszłości.Projekt uczy radzenia sobie w trudnych sytuacjach takich jak znalezienie sponsorów na części do zbudowania motocykla, uczy komunikatywności i współpracy. Poszerza wiedzę uczniów nie tylko w kierunku przedmiotów ścisłych, ale pozwala na poznanie mieszkańców oraz zakładów pracy na terenie Budzynia.
Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
projekt www Gammanet | cms WebKameleon