Aktualizacja: 05-03-2012 09:46:32

Historia pewnego drzewa

O regionie

nasz regionJesteśmy 12 osobową grupą z Zespołu Szkół im.Powstańców Wielkopolskich w Brennie.Brenno to miejscowość licząca ok.1300 mieszkańców,położona jest w województwie wielkopolskim,w powiecie leszczyńskim,w gminie Wijewo. Wijewo to najmniejsza i najbardziej wysunięta na zachód gmina powiatu leszczyńskiego. Zajmuje 61,4 km2 i ma ponad 3800 mieszkańców. Podstawą funkcjonowania gminy jest rolnictwo i turystyka. Większość użytków rolnych znajduje się w rękach prywatnych właścicieli. Dobre wyniki osiąga też gospodarka leśna i rybna.Są zakłady rzemieślnicze, budowlane, przetwórcze. Północno-wschodnia część gminy, obejmująca 2/3 jej powierzchni, leży w obrębie obszaru chronionego krajobrazu. Część tej ziemi to Przemęcki Park Krajobrazowy. Jego szczególną atrakcyjność podnoszą liczne jeziora i siedliska leśne.Odwiedzając region zobaczyć można stuletnie dęby i sosny, torfowisko, bagno i wiele innych pomników przyrody. Na trasie spotka się wiatraki koźlaki i cenne zabytki architektury.

O projekcie

Celem ogólnym projektu to zapoznanie praktyczne uczniów z kolejnymi etapami wzrostowymi drzew aż po wykorzystanie ich w przemyśle. Uczniowie podczas realizacji projektu odwiedzą szkółkę leśną,spotkają się z leśniczym,zwiedzą arboretum,wezmą udział w akcji sadzenia lasu.Podejmą próbę zbierania makulatury,będą szukać podstaw prawnych tworzenia pomników przyrody.Podczas wycieczki rowerowej obejrzą ciekawe pomniki przyrody w okolicy.Planowane jest również przygotowanie zajęć związanych z tematyką lasu dla trzylatków z przedszkola.Podczas wieczoru filmowego obejrzą film o technologii produkcji papieru.Bardzo ważna dla uczestników projektu będzie wycieczka do producenta tektury falistej i opakowań.Uczniowie zostaną zapoznani z kolejnymi etapami tworzenia tektury i opakowań.